JĘZYK ANGIELSKI DLA 5-LATKÓW

Hello everyone!
W dniu dzisiejszym udostępniam ostatnią propozycję zajęć z języka angielskiego.
Rozpoczniemy od piosenki na przywitanie. Spróbuj zaśpiewać i pokazać uśmiechniętą buzię
„My happy song”

HOLIDAYS – materiał leksykalny w języku angielskim dla dzieci związany z letnim wypoczynkiem (słowniczek obrazkowy zamieszony poniżej)

beach umbrella – parasol plażowy, seashell – muszelka, sand castle – zamek w piasku, plane – samolot, boat – łódź, postcard – pocztówka

Memory – drukujemy lub rysujemy podwójnie obrazki przedstawiające słowa związane z letnim wypoczynkiem.(słowniczek obrazkowy zamieszony poniżej). Zadaniem dziecka jest odszukiwanie par i nazywanie danego obrazka po angielsku.

Let’s go to the beachChodzmy na plaże-posłuchaj następnie spróbujmy zaśpiewać!

Karta pracy 1- pokoloruj wakacyjny obrazek odpowiednim kolorem według podanego wzoru (załącznik holidays-kolorowanka)
Karta pracy 2- pokoloruj wakacyjny obrazek odpowiednim kolorem według podanego wzoru (załącznik holidays-kolorowanka)

Obejrzy krótki film w którym dowiesz się gdzie Steve i Meggie wybrali się na wakacje oraz co na nich robili.

Piosenka na pożegnanie. Goodbye everyone! Have a nice holidays. Życzę Wam udanych wakacji.

Pliki do pobrania:
Komunikat 2020-06-25, 09:46 | autor: Magda Kornatowska-Fijak