Religia 5-latki

Witam Was bardzo serdecznie na naszym ostatnim spotkaniu w tym roku szkolnym. Cały rok poznawaliśmy dobrego Boga, który jest naszym Ojcem. Od chwili chrztu jesteśmy Jego dziećmi.
Przez cały rok szkolny spotykaliśmy się razem i mówiliśmy o Jezusie. On był z nami, mówił do nas.
Zastanówmy się, gdzie możemy Go spotkać w czasie wakacji?

Z Jezusem możemy się spotykać wszędzie: w górach, w lesie, na łące, w parku, nad wodą. Dobry Jezus chce, abyśmy byli szczęśliwi. Pragnie, abyśmy się cieszyli słońcem, ciepłą wodą, śpiewem ptaków,kwiatami na łące i drzewami w lesie. Lecz Jezus chce się spotkać z każdym dzieckiem nie tylko w tych miejscach. Jest też jedno miejsce bardzo szczególne, wyjątkowe. To świątynia- kościół. On czeka na spotkanie z nami i cieszy się, gdy z Nim rozmawiamy, gdy Mu dziękujemy, gdy okazujemy swą miłość, wyrażając ją podczas Mszy Świętej.
Zaczynają się wakacje. Gdziekolwiek będziemy odpoczywać z mamą, tatą i rodzeństwem, nie zapominajmy, że każdej niedzieli czeka na nas dobry Jezus i dziękujmy Mu za nasz odpoczynek.
Bardzo Wam dziękuje za nasze spotkania i życzę Wam udanych i bezpiecznych wakacji.
Poniżej krótka prezentacja na koniec i mała niespodzianka w załączniku ;)

Pliki do pobrania:
Komunikat 2020-06-25, 08:51 | autor: Paulina Tyrka