JĘZYK ANGIELSKI DLA CZTEROLATKÓW

Hello everyone!
Na początek przypomnijmy sobie zapoznawane ostatnio nazwy czynności. Śpiewaj i próbuj naśladować ruchy.

Propozycja zajęć na dziś to: Summer – lato

Lato tuż, tuż, więc nasze zajęcia do końca tego roku szkolnego będą właśnie w tej tematyce. Zacznijmy od piosenki, dzięki której przypomnicie sobie nazwy części ciała, poruszacie się trochę i w dodatku będzie bardzo wakacyjnie. Obejrzyj i pokazuj:

Zabawa- weź chusteczkę lub apaszkę i nakładaj na poszczególne części ciała. Spróbuj nazwać te części ciała. Powinniście pamiętać nazwy z piosenki head&shoulders (head (hed) – głowa, shoulders (szołders) – ramiona, knees (nis) – kolana, toes (tołs) – palce u stóp, eyes (ajs) – oczy, ears (irs) – uszy, mouth (małf) – usta, nose (nołs) – nos)

Zapoznaj się teraz ze słownictwem związanym w latem i wakacjami. Kilka słów, które znajdują się w prezentacji już znamy. Obejrzyj:

ZADANIE DO WYKONANIE-Pierwszą rzeczą, jaka najczęściej kojarzy się nam z latem to oczywiście lody. Lody po angielsku to ice-cream (ajz-krim). Domyślam się, że pewnie lubisz lody, dlatego chciałabym, żebyś dzisiaj pokolorował/a odpowiednim kolorem przesłane lody w załączniku lub narysuj samodzielnie lody.

Postaraj się:) Kiedy już skończysz, wskaż palcem na swój rysunek i głośno powiedz ice-cream (ajz_krim). Spróbuj powiedzieć jakiego koloru są lody.

Posłuchaj piosenki o wakacjach. Zatańczmy razem!

Na koniec pożegnajmy się znaną już piosenką.
GOODBYE EVERYONE

Pliki do pobrania: