Czterolatki- poniedziałek

Witam w poniedziałek i zachęcam do aktywności na temat Segregacja śmieci. Oto niektóre propozycje zabaw i ćwiczeń:
1. Zabawa matematyczna Śmieci – w dowolnym miejscu w domu rodzic przygotowuje: butelkę z wodą, długopis, zgnieciony papierek, pustą butelkę, torebkę foliową, jakieś zużyte opakowanie. Dziecko najpierw nazywa wszystkie przedmioty następnie przelicza je i próbuje rozdzielić na dwie grupy – co jest przydatne, a co do śmieci. Przelicza i określa czego jest więcej.
2. Zabawa ruchowa z elementem rzutu Śmieci precz! Dziecko przygotowuje kilka kulek ze zgniecionej gazety, następnie stara się trafić kulką do kosza, pojemnika, pudełka.
3. Rozmowa z dzieckiem: co wiemy o śmieciach, o segregacji śmieci?
4. Zabawa plastyczno – techniczna Moje pudełko. Dziecko ozdabia pudełko z przykrywką ( po butach...) wykorzystując różnorodne dostępne materiały – kredki, farby, wycinanki, bibuła. Po skończonej pracy porządkuje i opowiada o swoim pudełku. Następnie wymyśla co może w tym pudełku przechowywać.
5. Swobodne zabawy na świeżym powietrzu, spacer – obserwacje koszy na śmieci i pojemników na śmieci segregowane.

Mile spędzonego dnia! Czystego otoczenia!

Komunikat 2020-06-15, 07:40 | autor: Emilia Górska