Trzylatki- poniedziałek

Witam Wszystkich po kilkudniowej przerwie. Od dzisiaj proponuję zabawy, ćwiczenia i prace plastyczne utrwalające zdobyte umiejętności i wiadomości. Zaczniemy od Dnia Matematycznego. W ciągu całego dnia postarajcie się jak najczęściej liczyć, przeliczać, klasyfikować, porównywać. Oto niektóre zabawy i ćwiczenia:
- podczas swobodnej zabawy swoimi zabawkami policzcie - ile macie lalek, samochodów, koników, misiów itp. ( przy pomocy rodziców),
- spróbujcie określić których zabawek jest więcej, a których najmniej,
- podczas wspólnego czasu z rodzicami – w kuchni, na spacerze, w sklepie – przeliczajcie różne elementy np. ile jest kubków, truskawek, drzew, samochodów itd.
- niech ktoś starszy narysuje Wam różne figury geometryczne, nazywajcie je, rozpoznawajcie, próbujcie je odwzorować ( za pomocą wstążek, sznureczków, klocków, kredek),
- możecie narysowane figury wyciąć i pokolorować kredkami, farbami,
- proszę rodziców o przygotowanie karteczek z cyframi 1, 2, 3 – niech dziecko odczytuje, przyporządkuje odpowiednią cyfrę do odpowiedniej ilości elementów, zabawek.

Miłego Matematycznego dnia!
Komunikat 2020-06-15, 07:39 | autor: Emilia Górska