„Piernikowe Święto - Katarzynki”

Z inicjatywy pani Doroty w piątek 24.11.2017 roku odbyło się spotkanie dzieci i pań z grup „Biedronek”, „Pajacyków”, „Mrówek” i „Misiów”.
Pani Dorota przybliżyła dzieciom zapomnianą nieco tradycję związaną z wypiekaniem pierników. Dzieci wysłuchały legendy toruńskiej „ O Piernikarzu i Katarzynie”, dowiedziały się jaki kształt pierwotnie miały pierniki. Poznały nazwy i zapach składników oraz przypraw niezbędnych do przygotowania piernikowego ciasta, a także kształty foremek, którymi można wykrawać ciastka. Przerywnikiem był aerobik dla dzieci poprowadzony przez panią Magdalenę Galant. Dzieci mogły oczywiście spróbować różnych rodzajów pierników.
Na zakończenie każda grupa otrzymała duży piernik z brystolu, który przedszkolaki ozdobiły według własnego pomysłu. Po spotkaniu niektóre dzieci stwierdziły, że namówią mamę lub babcię do upieczenia pierników w domu.

Emilia Staszak
Relacja 2017-11-27, 21:03 | autor: Agnieszka Mądrawska