27.09.2017-podsumowanie piątej edycji konkursu "Do zdrowia dobrego trzeba przedszkolaka mądrego"

27.09.2017 roku odbyło się podsumowanie piątej edycji konkursu "Do zdrowia dobrego trzeba przedszkolaka mądrego" organizowanego przez Powiatowe Centrum Zdrowia Szpital Powiatowy oraz Publiczne Przedszkole w Drezdenku.
Honorowy patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Dyrektor LOW NFZ w Zielonej Górze Piotr Bromber , Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa, Starosta Strzelecko -Drezdenecki Edward Tyranowicz oraz Burmistrz Drezdenka Maciej Pietruszak.
Tak jak w poprzednich latach, dzieci poruszały w swoich pracach tematykę zdrowego odżywiania się, aktywności fizycznej, dbałości o zęby oraz spożywania zdrowych posiłków. Na konkurs napłynęło 130 przepięknych prac z całego powiatu. Na widowni zasiadło 200 osób. Dzieci jak i dorośli z zaciekawieniem obejrzeli autorski spektakl dotyczący zdrowia w pojęciu globalnym przygotowany przez grupę "Iskierek" z Publicznego Przedszkola pod kierownictwem artystycznym wychowawczyni Agnieszki Mądrawskiej. Galę urozmaicały występy "śpiewającej kociej rodziny"- wychowawców oraz wychowanków z Ośrodka Rehabilitacyjno -Edukacyjno- Wychowawczego pod batutą Aliny Michalak. Nagrody wręczył starosta strzelecko-drezdenecki Edward Tyranowicz, Prezes Powiatowego Centrum Zdrowia Szpitala Powiatowego Wanda Szumna oraz Dyrektor Publicznego Przedszkola w Drezdenku Danuta Kaczmarek. Dzieci z uśmiechem na twarzy stawiały swoje kroki na dużej scenie, odbierając cenne nagrody. Niespodziankę sprawił dzieciom z Publicznego Przedszkola Dyrektor LOW NFZ Piotr Bromber, który odwiedził ich w sali przedszkolnej wręczając paczki z upominkami dla całej grupy "Iskierek".

autor Katarzyna Jenek
Relacja 2017-10-04, 16:41 | autor: Agnieszka Mądrawska